662-459-404 [email protected]
Fresh Fruits And Vegetables Surrounded By A Heart Shaped Measuring Tape On White Background

Wstęp

Już nie ma osoby któraby nie słyszała sloganu „jesteś tym, co jesz”. I prawdziwie tak jest. Gdy odstawimy wysokoprzetworzone produkty spożywcze zastępując je produktami zdrowymi, bogatymi w błonnik,witaminy,składniki odżywcze, stajemy się silniejsi, zdrowsi, cera i włosy znacznie się poprawiają. Jeśli dopadła nas choroba, musimy zaznajomić się z nią. W wielu jednostkach chorobowych dieta, jeśli nie uleczy to na pewno znacznie poprawi jej przebieg. Pamiętać jednak trzeba, że dieta jest procesem długotrwałym więc zanim uzyskamy widoczne efekty musimy się jej trzymać przez jakiś czas i tu znowu, jak to w medycynie bywa, nigdy i zawsze nie istnieje, trudno więc przewidzieć jak długo taki proces poprawy może trwać u jednego a jak u drugiego. Na to bowiem składa się wiele czynników jak tych, na które mamy wpływ czyli np. konsekwencja w trzymaniu się rygorystycznej czasem diety, zaprzestania sięgania po używki, i najistotniejszy czynnik, do którego trudno się samemu przyznać, do jakiego stanu CZĘSTO SAMI doprowadziliśmy nasz organizm i tych czynników od nas niezależnych: płeć, wiek, geny. Jeśli stan jest ostry, nie oszukujmy się- to nie czas na dietę lecz szybkie, fachowe, medyczne leczenie. Często przepisanych leków nie można tak po prostu odstawić- na to chcę uczulić- aby zbyt pochopnie i samemu nie dochodzić do takich wniosków. Musi to wszystko współgrać i wtedy osiąga się sukces.

Zacznijmy od najczęściej występujących problemach zdrowotnych. Zaznajamiając się z nimi zastanowimy się jaki może być na nie pomocniczy środek leczniczy w postaci naszych dobrze skompilowanych posiłków.

Proszę też o komentarze i sugestie nad jakimi chorobami mamy się zastanowić i je opisać. W końcu ta strona jest dla Was i to z myślą o Was ją poszerzamy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

EnglishItalianPolish