662-459-404 [email protected]
Woreczek

WAŻNE!!! NIE GOTOWAĆ ryżu, kasz w woreczkach!!! o BPA!!!

Jeśli takie w woreczkach mamy – radzimy przed gotowaniem, wysypać zawartość z woreczka!!!
Przeczytajcie wiadomości poniżej:

Gotowanie kaszy czy ryżu w torebce jest wygodne. W ten sposób można łatwo odcedzić produkt, bez obaw, że całość się rozsypie. Choć tradycyjne gotowanie sypkich produktów w garnku z dużą ilością wody wcale nie jest trudne czy skomplikowane, kasze i ryż w plastikowych woreczkach już od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Lekarze od lat jednak ostrzegają przed szkodliwym działaniem niektórych, plastikowych produktów. Okazuje się, że torebki mogą zawierać niebezpieczny bisfenol-A, który został już zakazany w produkcji artykułów dla dzieci i niemowląt.

Bisfenol A (BPA) jest organicznym związkiem chemicznym, stosowanym w produkcji tworzyw sztucznych. W kontakcie z wysoką temperaturą może przenikać do żywności, powodując problemy ze zdrowiem. Substancja ta wpływa na gospodarkę hormonalną, dlatego też zakazano jej użycia w artykułach na dzieci i niemowląt. Produkty te zawierają z reguły oznaczenie „BPA FREE”. Niestety regulacje te nie dotyczą pozostałych produktów, wykorzystywanych w kuchni. Groźną substancję znajdziemy więc nie tylko w woreczkach, ale także w rękawach do pieczenia czy pojemniczkach próżniowych. BPA wiązany jest z nadwagą i nadpobudliwością, a nawet uszkodzeniami mózgu. Powinny unikać go więc nie tylko dzieci, ale także kobiety w ciąży. U mężczyzn może natomiast powodować obniżenie poziomu testosteronu.

Chcąc uniknąć ekspozycji na bisfenol-A, powinniśmy zrezygnować z produktów potencjalnie niebezpiecznych i dokładnie czytać opisy na opakowaniu. Coraz więcej producentów chwali się, że nie wykorzystuje w swoich zakładach BPA. W Stanach Zjednoczonych trwa wycofywanie ze sklepów produktów, zawierających ten związek chemiczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

EnglishItalianPolish